ارسال ایمیل گروهی در جیمیل Gmail

همانطور که می دانید با استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ می توان به ارسال پیام، تصویر، فایل و … برای کاربران هدف بپردازیم. یکی ابزارهای بسیار پر استفاده برای ارسال ایمیل، صندوق پست الکترونیک جیمیل (Gmail) می باشد. شما می توانید با استفاده از جیمیل که یکی از سرویس های گوگل است، به ارسال ایمیل گروهی بپردازید. البته ارسال ایمیل گروهی در Gmail قوانین و اصولی دارد که در ادامه شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

شرکت گوگل علاوه بر امکان جستجوی قدرتمند، فضای ذخیره ساز ایمن و … با سرویس جیمیل خود این امکان را فراهم کرده، تا افراد و حتی کسب و کار های بزرگ نیز برای ارسال ایمیل یک بستر امن و حرفه ای در اختیار داشته باشند. علاوه بر آن کسب و کارهای بزرگ بتوانند به منظور بازاریابی و تعامل با مشتریان خود، به ارسال ایمیلی گروهی بپردازند. علاوه بر سرویس جیمیل روش های دیگری نیز برای ارسال ایمیل گروهی وجود دارد. در مطلب “روش های ارسال ایمیل گروهی” به این موضوع پرداخته ایم. در ادامه این مطلب نحوه ارسال ایمیل گروهی در Gmail را آموزش خواهیم داد.

نحوه ارسال ایمیل گروهی با جیمیل

برای ارسال ایمیل گروهی با استفاده از سرویس جیمیل می توانید از 2 روش استفاده کنید:

 1. ارسال ایمیل به صورت ارسال برای چند گیرنده به طور همزمان
 2. ارسال ایمیل به گروهی از مخاطبین

شما می توانید با خرید بانک اطلاعات مشاغل و بانک شماره موبایل حوزه هایی که قصد بازاریابی برای آنها را دارید، از جدیدترین و بروزترین اطلاعات برخوردار شوید و به ارسال ایمیل گروهی بپردازید.

از روش اول زمانی استفاده می شود که تعداد گیرنده ها زیاد نیستند و در آینده نیز قصد ارسال ایمیل به صورت یکسان به آنها را نخواهید داشت. روش دوم نیز زمانی استفاده می شود که تعداد افراد گیرنده پیام کم نیستند و ممکن است در آینده نیز، قصد ارسال ایمیل یکسان به آنها را داشته باشید. 

تفاوت این 2 روش این است که برای ارسال ایمیل گروهی در روش اول نیاز به ساخت گروهی از مخاطبین نخواهید داشت، اما برای استفاده از روش دوم بایستی گروهی از مخاطبین خود ایجاد کنید. در ادامه ارسال ایمیل گروهی با جیمیل را برای هر 2 روش آموزش می دهیم. یکی دیگر از روش های بازاریابی که می توانید برای کسب و کار خود از آن استفاده کنید، ارسال پیامک گروهی است. در مطلب “چگونه پیامک انبوه ارسال کنیم” در این مورد توضیح داده ایم.

روش اول: ارسال ایمیل گروهی به چند گیرنده

 1. در صورتی که قصد ارسال ایمیل گروهی به گروهی از دوستان خود را دارید می توانید به صورت زیر عمل کنید. در اولین قدم لازم است، آدرس گیرندگان مد نظرتان را در یک لیست قرار دهید. آدرس دقیق ایمیل گیرندگان بسیار ضروری می باشد.
 2. در مرورگر خود وارد حساب جیمیل تان شوید.
 3. برای ایجاد ایمیل جدید در صفحه نخست جیمیل خود، بر روی گزینه Compose کلیک کنید.
 4. اکنون در صفحه باز شده ایمیلی که قصد دارید برای گیرندگان خود ارسال کنید را وارد نمایید. سپس بر روی قسمت To کلیک کنید.
 5. حالا می توانید آدرس گیرندگان خود را در این قسمت وارد نمایید. تنها کافی است بین آدرس گیرندگان یک فاصله ایجاد نمایید.
 6. در آخرین مرحله نیز ایمیل گروهی شما آماده شده و می توانید با دکمه send آن را ارسال کنید. 

روش دوم: ارسال ایمیل گروهی به دسته ای از مخاطبین

در صورتی که قصد دارید به گروهی از مخاطبین خود ایمیل ارسال کنید، ابتدا لازم است مخاطبین خود را در ابزار Google Contacts که یکی از سرویس گوگل است، اضافه کنید.

شما می توانید برای ارسال ایمیل گروهی و برقراری ارتباط با مخاطبین خود، اطلاعات آن ها را در سرویس گوگل کانتکت ذخیره نمایید. روند کار با این ابزار به این صورت است که اگر به شخصی ایمیل ارسال کنید، ایمیل شخص گیرنده به صورت خودکار در ابزار Google Contacts ذخیره می شود. به این ترتیب می توانید در آینده نیز دوباره از این اطلاعات برای ارسال ایمیل گروهی استفاده نمایید. همچنین این امکان وجود دارد تا به طور دستی مخاطبین خود را در این ابزار وارد نمایید. 

در ادامه به شما میگوییم که چطور با استفاده از این ابزار به ارسال ایمیل گروهی بپردازید. 

1- در ابتدا توسط مرورگر خود وارد صفحه اصلی Google Contacts شوید. در صورتی که همگام سازی انجام داده باشید، مخاطبین موبایل خود را در اینجا مشاهده می کنید. اما اگر مخاطبین تان را اضافه نکرده اید می توانید به صورت دستی آنها را import نمایید. برای افزودن مخاطب جدید بر روی گزینه Create contact کلیک کنید. 

ارسال ایمیل گروهی با جیمیل

2- در اینجا با دو گزینه  Create a contact و Create multiple contacts روبرو خواهید شد. برای ساخت مخاطب جدید روی اولین گزینه کلیک کرده و هر تعداد مخاطب که نیاز دارید، وارد نمایید. با انتخاب گزینه دوم می توانید هر تعداد مخاطب که می خواهید را به صورت یکجا وارد کنید. به این صورت که اطلاعات مخاطبین را به صورت پشت سرهم وارد کنید و هنگام ذخیره سازی روی گزینه  No label کلیک نمایید؛ اکنون می توانید یک دسته با نام مدنظرتان وارد نمایید. حالا مخاطبین شما تحت عنوان یک دسته بندی ذخیره شده اند.

ارسال ایمیل گروهی

3- در لیست اصلی مخاطبان یا همان contact اطلاعات مخاطبین شامل ستون های شماره موبایل، آدرس جیمیل، عنوان شغلی و … می شود. تنها مخاطبینی از این لیست برای شما مناسب هستند که دارای آدرس جیمیل می باشند.

4- اکنون می توانید مخاطبینی که قصد ارسال ایمیل گروهی به آنها را دارید، انتخاب نمایید. برای این کار بر روی قسمت نام هریک از مخاطبین با نشانگر موس توقف نمایید. سپس مربع خالی را علامت بزنید.


آموزش ارسال ایمیل گروهی با جیمیل


5- پس از آن که مخاطبین دلخواه خود را انتخاب کردید، بر روی علامت label که در عکس مشخص شده است کلیک کنید. سپس بر روی گزینه Create label کلیک کرده و از این طریق، یک نام برای گروه مخاطبین انتخاب شده خود انتخاب نمایید. توجه داشته باشید امکان حذف و اضافه مخاطبین به این دسته بندی در آینده وجود دارد.6- در قدم آخر پس از ساخت برچسب مدنظرتان بایستی، مجددا بر روی گزینه label کلیک کنید، سپس دسته بندی که ساخته اید را انتخاب و بر روی گزینه Apply کلیک نمایید. 


ارسال ایمیل گروهی با gmail


اکنون مخاطبین شما در یک دسته ذخیره شدند. برای ارسال ایمیل گروهی به صفحه اصلی جیمیل خود مراجعه کرده و تمام مراحل را مانند روش اول انجام دهید. تفاوت روش دوم با روش اول این است که دیگر نیاز به وارد کردن جیمیل مخاطبان به صورت تکی نخواهید داشت. تنها کافی است در قسمت To که آدرس گیرندگان مشخص می شود، اسم دسته بندی ایجاد شده در مخاطبین را وارد نمایید. تنها با تایپ چند کاراکتر اول اسم دسته بندی، نام آن ظاهر می شود. سپس بر روی دکمه send کلیک نمایید. به این ترتیب جیمیل شما به صورت گروهی برای مخاطبینی که در این دسته بندی قرار دارند، ارسال می شود. 

ارسال ایمیل گروهی با دسته بندی مخاطبین

نکات مهم برای ارسال ایمیل گروهی در جیمیل

 • هنگام نوشتن ایمیل گروهی، قسمت موضوع یا Subject، متن اصلی و فایل های ضمیمه شده را با دقت انتخاب کنید. چرا که این اطلاعات به دست تمام افرادی که در قسمت گیرندگان وارد کردید می رسد.
 • از نوشتن Subject طولانی پرهیز نمایید. چرا که ممکن است ایمیل شما به عنوان هرزنامه در پوشه spam مخاطبان قرار بگیرد. در مطلب روش های جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ارسالی در این باره توضیح داده ایم.
 • هنگام نوشتن متن ایمیل و انتخاب افرادی که می خواهید به آن ها ایمیل گروهی ارسال کنید، توجه داشته باشید. چرا که در صورت ارسال ایمیل امکان ویرایش یا لغو ارسال نخواهید داشت.


در پایان 

در این مطلب به طور کامل و در 2 روش به شما آموزش دادیم، که چطور توسط سرویس جیمیل به ارسال ایمیل گروهی بپردازید. شما میتوانید با در دست داشتن بانک اطلاعات کاربران هدف خودو یا خرید آن از سایت بانک یاب، به ارسال ایمیل گروهی و بازاریابی برای کسب و کارتان بپردازید.

ادامه مطلب